Категорија: Позајмица

Федерико Македа е најдобриот играч на Бирмингем додека Бебе има шанси да игра на мундијалот во Бразил

Федерико Македа во Бирмингем игра фантастично и тој ова коло играше против неговиот соиграч од Манчестер Јунајтед, голманот Сем Џонстон. В

Ник Пауел е клучен играч на Виган додека Бебе е споредуван со Кристијано Роналдо во Португалија поради неговите погодоци

Ник Пауел е клучен играч на Виган и главно оружје на менаџерот за промоција во Премиер Лигата, Бебе постигнува маестрални погодоци за Фереи